Akumulator do jednośladów

Motocykle, motory czy skutery dostępne obecnie na rynku to produkty wysokiej jakości, które mogą nam służyć przez długie lata.

Jednak, aby tak było, musimy o swój pojazd w odpowiedni sposób dbać. Czasem przyczyną awarii czy zużycia się części jest niewłaściwe użytkowanie motocykla. Wystarczy na przykład zbyt rzadko wymieniać płyn hamulcowy, by nabawić się kłopotów. Nawet jeżeli płyn jest, ale dawno nie był wymieniany, to może już nie spełniać swojej funkcji, bo mógł stracić swoje właściwości.

Pamiętajmy też o smarowaniu śrub. Niektórzy uważają, że lepiej tego nie robić, bo mogą się odkręcić, ale korozja sprawi, że ich nie odkręcimy w żaden sposób. W dobrej wierze motocykliści podczas zimy odpalają swoje pojazdy w trosce o swój akumulator motocyklowy. Tymczasem niektórzy uważają, że jest to błąd. Podczas uruchomienia motocykla powstaje bowiem kwas siarkowy, poprzez to, że do oleju przedostaje się paliwo i skraplająca się para wodna. Jeżeli przed zimą dobrze zabezpieczyliśmy i przygotowaliśmy motocykl, to na początku sezonu powinniśmy nie mieć żadnych problemów z jego uruchomieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *